Przegląd twórczości

DPS_1Przegląd twórczości
Jednym z elementów wspólnej pracy z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej było wspólne przedstawienie pt. Jest. Ponieważ spektakl bardzo się podobał 15 listopada zaprezentowaliśmy go na 18 Przeglądzie Twórczości Domów Pomocy Społecznej. Otrzymaliśmy gorące brawa i wiele pochwał.

Zabawa andrzejkowa
30 listopada zostaliśmy zaproszeni do udziału w Balu Andrzejkowym. Dzięki naszej obecności w zabawie mogli uczestniczyć także mieszkańcy, którzy nie poruszają się samodzielnie. Nasze dziewczęta i chłopcy spisali się na medal.

DPS_4  DPS_7  DPS_9

Zrywamy więzi
3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne hasło brzmiało: Bądź niezależny – zwiń krępujące więzy. Symbolem solidarności z niepełnosprawnymi jest biały ubiór. Odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, by szczególnie obchodzić to święto. Na pamiątkę – wspólne zdjęcia.

Warsztaty kulinarne
W dniu 17 listopada braliśmy udział w warsztatach kulinarnych organizowanych przez Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych przy ul. Komorskiej w Warszawie. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnych kucharzy, barmanów i kelnerów. Mogliśmy obserwować sztukę tworzenia produktów spożywczych od początku. Oby więcej takich zajęć.

Rewolucja
Wydanie własnej książki to bardzo ważny moment w życiu każdego artysty. Dzięki uprzejmości naszej Pani Pedagog mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu z autorką świeżo wydanej książki. Radość była tym większa, że to koleżanka naszej Pani Pedagog.
Pani Małgosiu, jesteśmy pod wrażeniem Pani pracy. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Rejs Odkrywców
W tym roku po raz pierwszy zawitała do nas Fundacja Rejs Odkrywców.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w tym roku szkolnym, popłyniemy żaglowcem w rejs po Bałtyku lub mazurskich jeziorach.