forex trading logo

Galeria

 

 

Sprzed lat...

 

Ulotka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Unikalne doznanie… wyjątkowa, interaktywna wyprawa w świat CAŁKOWITEJ CIEMNOŚCI… Wypróbuj możliwość przetrwania w świecie pozbawionym wzroku, za pomocą którego odbieramy najwięcej informacji. Wytęż wrażliwość. Wyostrz pozostałe zmysły… Poznaj możliwości ukryte w dotyku, dźwięku, zapachu… Poczuj inną perspektywę. Na tej wystawie osoby niewidome lub niedowidzące zabiorą Cię w PODRÓŻ, KTÓRA ZMIENI TWOJE ŻYCIE… W ciągu jednego dnia…

Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy jeśli przez godzinę będziesz niewidomy, to otworzy Ci to oczy?

Niewidzialna Wystawa – niech Cię wiodą Twoje zmysły…

Niewidzialna Wystawa działa w Budapeszcie od 2007 r. i od tamtej pory odwiedziło ją kilkaset tysięcy osób. W oczekiwaniu na podobny sukces w 2011 r. otworzyliśmy w Pradze pod nazwą Neviditelná Vystava jej czeską siostrę, która stała się najpopularniejszą atrakcją turystyczną Pragi.

 

10 grudnia 2011 r. Niewidzialna Wystawa zawitała do Warszawy!

Na wystawie nasi goście pozyskują informacje za pomocą dotyku, słuchu i węchu oraz poczucia równowagi. Dzięki temu w nowej sytuacji mogą bez pomocy wzroku  nie tylko dowiedzieć się, z jakimi trudnościami spotykają się niewidomi, ale dowiadują się również, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny.

Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie świat widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy tym ostatnim pomóc i jak ich zrozumieć.

Niewidomi poprowadzą Cię w niewidzialną podróż przez specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia, w których jedyne
w swoim rodzaju dźwięki i zapachy powiązane z miejscami sprawią, że weźmiesz udział w prawdziwie realistycznym przeżyciu.

Postawimy Cię w różnych z życia wziętych sytuacjach, w których będziesz mógł doświadczyć jak należy się poruszać w wirze miejskim, jak zapłacić za kawę w barze oraz jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach.

Do zobaczenia w świecie Niewidzialnej Wystawy!

 

Widziałeś już mówiący zegarek, wagę lub aparat do mierzenia ciśnienia? Maszynę do pisania brajlem? W „widzialnej” części Niewidzialnej Wystawy pokażemy Ci przedmioty i narzędzia, których niewidomi używają na co dzień. Pozwól, że pokażemy Ci, jak zmienia się świat wokół Ciebie i jak sam się zmieniasz!

 

Zaufaj nam w ciemno!

Chcemy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, by pokazać, że osoby niewidome i słabowidzące mogą żyć tak samo pełnym i szczęśliwym życiem jak ci, którzy widzą. Nasi przewodnicy cechują się pozytywnym nastawieniem, otwartością, a także poczuciem humoru i być może dlatego wystawa wzbudza tak wielkie zainteresowanie. Nie tylko przyczynia się ona do wzrostu świadomości związanej z problemami dotyczącymi ludzi niepełno-sprawnych, ale bawiąc - jednocześnie porusza nas, pobudza nasze myślenie i wyostrza opinie, a wreszcie: stwarza niewidzącym możliwość zatrudnienia. Oto dlaczego narodził się pomysł zorganizowania wystawy w innych miastach europejskich. Zdajemy sobie sprawę, że stanowi to nie lada wyzwanie, jednak sukces odniesiony w Budapeszcie i międzynarodowy odzew na naszą wystawę pozwalają nam wierzyć, że nasz projekt ma równie wiele do zaoferowania osobom widzącym jak i niewidomym.

www.niewidzialna.pl

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates VPS hosting Valid XHTML and CSS.

© 2010 - Specjalny Ośrodek Wychowawczy
ul. Rynek Nowego Miasta 4 00- 229 Warszawa
tel/ fax (022) 831-50-33
e-mail: sow@sow.waw.pl
administrator: artur@luzuj.com
luzuj.com