Choć nie możemy się widywać, pamiętamy o sobie w tych trudnych czasach pandemii. Nasi przyjaciele podarowali nam piękny obraz, który już zdobi naszą ścianę. My z panią Jolą wykonaliśmy dla naszych kochanych seniorów świąteczne dekoracje, a wraz z nimi przekazaliśmy życzenia spokojnych i zdrowych Świąt. Przygotowaliśmy również ozdoby świąteczne dla naszego Ośrodka. 

Szanowni Państwo, 

W związku z sytuacją epidemiczną w naszej placówce informujemy, że za zgodą Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz organu prowadzącego zostało przedłużone zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych do dnia 26 marca włącznie. 

Jednocześnie informujemy, że sekretariat Ośrodka będzie w tych dniach czynny w godzinach 9-16. W tych godzinach będzie również dostępna  Dyrektor placówki oraz wychowawcy pełniący dyżur .

Szanowni Państwo, 

W związku z sytuacją epidemiczną w naszej placówce informujemy, że za zgodą organu prowadzącego zostało przedłużone zawieszenie zajęć dydaktyczno- wychowawczych do dnia 24 marca włącznie. 

Jednocześnie informujemy, że sekretariat Ośrodka będzie w tych dniach czynny w godzinach 9-16. W tych godzinach będzie również dostępna  Dyrektor placówki oraz wychowawcy pełniący dyżur .

„Szachuje-rachuję”
Po długim czasie oczekiwania i niepewności, pod czujnym okiem pana Sebastiana, w końcu oficjalnie rozpoczęło swoją działalność nasze ośrodkowe koło szachowe! Teraz nadszedł czas rozpocząć przygotowania do zmagań na 64 czarno-białych polach, przestawiając figury tak, aby zaszachować przeciwnika. Szachy to gra, która nie tylko pozwala spędzić miło wolny czas z innymi. Przede wszystkim to gra, która uczy logicznego myślenia, cierpliwości, planowania i koncentruje uwagę na wykonywanym zadaniu. Dlatego też najbliższy czas spędzimy na nauce podstaw gry w szachy a następnie tworzeniu strategii batalii szachowych przygotowując się do potyczek o najwyższe laury.

Jeszcze trwa zima, więc nie mogło zabraknąć szaleństwa na łyżwach. Dzięki panu Andrzejowi mamy wolny wstęp na lodowisko przy stacji Imielin. Dlatego już drugi poniedziałek spędzamy czas jeżdżąc na łyżwach. Gorąco polecamy wszystkim, bo naprawdę to niesamowita frajda.

Szanowni Państwo, 

w związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID -19 u jednego z pracowników placówki oraz dużą absencją pracowników informujemy, że za zgodą organu prowadzącego w dniach 16-19 marca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone.

Jednocześnie informujemy, że sekretariat Ośrodka będzie w tych dniach czynny w godzinach 9-16. W tych godzinach będzie również dostępna  Dyrektor placówki oraz wychowawcy pełniący dyżur .

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź poprzez pocztę elektroniczną. 

 

Ostatnio wzięliśmy udział w I Wojewódzkim Konkursie Fotograficzno-Literackim zorganizowanym przez Wolski Dom Kultury "Łap chwilę - z perspektywy przechodnia ". Mamy nadzieję, że nasze fotografie zostaną docenione i znajdą się na podium. Poniżej, niektóre z prac, które zostały wysłane na konkurs przez naszych wychowanków. Trzymajcie kciuki !

Nasza młodzież zorganizowała wspaniałe wsparcie dla naszych cudownych sąsiadów- seniorów z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wójtowskiej. W tych trudnych czasach pandemii seniorzy mają utrudnione życie nie mogą opuszczać swojego domu. Nasze dzieciaki wykonały serca i przymocowały do ogrodzenia otaczającego Dom Pomocy Społecznej. Nasz gest docenili mieszkańcy umieścili piękny wpis na swojej stronie na facebooku, który udostępniliśmy na naszej stronie facebookowej.

W związku ze światowym dniem walki z depresją, zamieszczamy dla państwa terminy szkoleń prowadzonych przez dr Konrada Ambroziaka z Fundacji Psycho-Edukacja.

 

26 lutego 18.00 - 20.00 Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków. (edycja I)

 9 marca 18.00 - 20.00 Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków. (edycja II)

 15 marca 18.00 - 20.00 Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii. (edycja I)

 17 marca 18.00 - 20.00 Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii. (edycja II)

 

Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny. Nie obowiązują zapisy. Link do spotkań umieszczony zostanie na stronie Biura Edukacji  i WCIES 25 lutego.

Dzień zakochanych czyli Walentynki, to dzień w którym chętniej się do siebie przytulamy i częściej wyznajemy sobie miłość. Kim był właściwie Święty Walenty, że wiąże się go tak bardzo z zakochanymi i miłością? Był on biskupem, który zginął męczeńską śmiercią. Było to 14 lutego, a tuż przed egzekucją napisał list do swojej ukochanej. I tak stał się patronem zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Dlatego u nas w ośrodku również stanęła czerwona skrzyneczka, która zapełniła się listami. Pani Jola z chłopcami z drugiego piętra przygotowała wspaniałą dekorację i od razu zrobiło się gorąco na sercu. 

Z powodu pandemii nie możemy się spotkać z naszymi przyjaciółmi z Domu Pomocy Społecznej. Ponieważ bardzo lubią kiedy czytamy im książki, postanowiliśmy nagrać dla nich audiobooka i im przekazać. To było dla nas niesamowite przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że naszym pensjonariuszom też się spodoba.

Na ostatnich zajęciach kulinarnych robiliśmy słodkie wypieki. Pod bacznym okiem p. Karoliny powstały bajkowe, piernikowe serca i przepyszny sernik na zimno z galaretką. W trakcie przygotowywania tych słodkości dużo się dowiedzieliśmy jak radzić sobie w kuchni i dobierać proporcje zgodnie z przepisem, żeby wyszły nam takie pyszności. Podczas wspólnego pieczenia dobrze się razem bawiliśmy, a później wspólnie delektowaliśmy się przygotowanymi smakołykami.

Chcąc wykorzystać śnieżną aurę, w środę wybraliśmy się ze sprzętem do jazdy po śniegu na pobliskie górki. Chłopcy fantastycznie się bawili korzystając z uroków zimy. Miejmy tylko nadzieję, że nie są to ostatnie chwile spędzone na śniegu tej zimy.

 

" Jest taki dzień, Bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory" - słowa tej piosenki zawsze ocieplają nasze serca w ten magiczny, świąteczny czas. Mimo, że Święta w tym roku nie są takie jak zawsze, bo ogranicza nas pandemia, to i tak staraliśmy się, aby atmosfera tego cudownego, radosnego czasu świątecznego zapanowała w naszym ośrodku. Dzieci pisały listy do Św. Mikołaja, ubierały choinkę i robiły porządki świąteczne. Później wprawdzie nie wszyscy razem, tak jak to było zawsze, tylko w swoich grupach cieszyliśmy się z tego, że odwiedził nas Mikołaj, oczywiście z prezentami, wspólnie kolędowaliśmy i smakowaliśmy pyszne wigilijne potrawy. 

W środę chłopcy z naszej placówki wzięli udział, w turnieju piłki nożnej Dolna Cup. Ten turniej był dla nas wyjątkowo udany, ponieważ po  niepowodzeniach z dwóch poprzednich lat, gdzie nie zajmowaliśmy zbyt wysokich lokat, w bieżących rozgrywkach zajęliśmy II miejsce. Mamy nadzieję że ten sukces będzie dla naszych wychowanków zachętą do jeszcze lepszej pracy, aby w kolejnej edycji stanąć na najwyższym stopniu podium. Ogromne gratulacje dla chłopców za ich zaangażowanie i wolę walki.