No i nadszedł ten wyczekany przez wszystkich dzień. W końcu mogliśmy odebrać świadectwa i uroczyście zakończyć rok szkolny 2020/2021.  My jeszcze z żalem pożegnaliśmy dwóch najstarszych wychowanków, którzy byli u nas kilka dobrych lat. Były miłe słowa i słodkości zaśpiewaliśmy nawet piosenki ułożone specjalnie na ich cześć. Teraz przed nami upragnione wakacje, wyjazdy. Życzymy wszystkim dużo słońca i odpoczynku.

Ostatnio wybraliśmy się do parku wodnego Moczydło. Jest to największy w Warszawie kompleks basenów odkrytych. W taki upał to największa frajda zanurzyć się w chłodnej wodzie. Bawiliśmy się wyśmienicie, mamy nadzieję, że uda się powtórzyć jeszcze taką wycieczkę.

W poniedziałek wybraliśmy się do Łomianek do parku linowego. W parku były dwie trasy o różnym stopniu trudności. Trasa niska dla dzieci młodszych i wysoka dla starszych. Początkowo trasa wyższa wydawała się wszystkim bardzo łatwa. Później jednak okazała się dość trudna, ale prawie wszyscy przeszli ją w całości. Dzieciakom bardzo spodobała się taka atrakcja. Mamy nadzieje, że we wrześniu uda się nam tam znowu pojechać i powalczyć ze swoim strachem.

W środę odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego na zasłużoną emeryturę pracownika naszego Domu Pana Edmunda Weikum. Swoją pogodą ducha, skromnością, zaangażowaniem w pracę oraz życzliwością zjednał sobie serca wychowanków i przychylność ze strony pracowników Ośrodka. Często podkreślał, że wychowankowie „Domu przy Rynku” to diamenty, które jedynie trzeba oszlifować, aby biły pełnią blasku.


Wzruszający moment stanowił program artystyczny i poczęstunek przygotowany przez Wychowanków i Pracowników Ośrodka, którego Pan Edmund się nie spodziewał. Szczególne podziękowania i słowa wdzięczności skierowała do Pana Edmunda Pani Dyrektor a Pan Edmund zadeklamował wiersz, który napisał specjalnie dla wychowanków naszego domu. W oczach wielu z nas pojawiły się łzy wzruszenia.

 

W środę odbył się turniej piłki nożnej o nazwie "Dolna Summer Cup" w którym mieliśmy przyjemność brać udział. Ogromne zaangażowanie i walka, którą chłopcy włożyli w grę wystarczyła tym razem na zajęcia miejsca siódmego. Jest to kolejny nasz udział w serii turniejów organizowanych przez MOW nr 4, w którym wzięliśmy udział, ale na pewno nie ostatni. W kolejnej edycji liczymy na wyższe miejsce.

 

Po długim oczekiwaniu mogliśmy wreszcie odwiedzić mieszkańców DPS. Przygotowaliśmy pokaz sztuki cyrkowej, Oliwka i Dominika  zaprezentowały krótki układ taneczny. Dzięki podtrzymywaniu kontaktu z mieszkańcami podczas pandemii, doskonale nas pamiętali, a występy nagrodzili gromkimi brawami.

1 czerwca okazało się, że spontaniczne przedsięwzięcia całkiem dobrze się udają. Z okazji Dnia Dziecka wyszliśmy wszyscy na pobliską łąkę, gdzie nasi wychowawcy przeprowadzili kilka miłych zabaw. Były: konkurs literacki, ortograficzny, wyścigi sprawnościowe, skoki na długiej skakance. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pchnięcie kulą. Piotrek przygotował dowcipny konkurs dla dorosłych. Kto zwyciężył ? A czy to ważne ? Ważne, że było wesoło i wszyscy dobrze się bawili. A w ośrodku czekały na wszystkich lody i tort, który przygotowały dzieci pod czujnym okiem p. Karoliny.

To już drugi Rejs Odkrywców z naszymi wychowankami Bartkiem i Piotrem. Jesteśmy z Was dumni, że kolejna wyprawa odbyła się z Wami. Wyruszyli z Gdyni, aż do Szwecji. Wrażenia jakie ze sobą przywieźli, niesamowite i trudno je zamknąć w kilku słowach. Jeśli chcecie poczuć się przez chwilę "Wilkami Morskimi" to po prostu musicie sami postarać się i spróbować wziąć udział w tej cudownej przygodzie :)

W środę z inicjatywy Pani marszałek Małgorzaty Gosiewskiej na zaproszenie Kancelarii Sejmu RP udaliśmy się na obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka zorganizowane na terenie parlamentu w sejmowych ogrodach. Dla dzieci zostały przygotowane liczne atrakcje, zwiedziliśmy Salę Posiedzeń, gdzie mogliśmy uczestniczyć w głosowaniu. Braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych  w sejmowej pasiece, w zajęciach plastycznych oraz mogliśmy przygotować sobie własny słoik z kwiatami pod czujnym okiem pracowników Lasów Państwowych. Na stanowisku VR doświadczyliśmy wirtualnej rzeczywistości segregując śmieci. Na zakończenie spotkania dostaliśmy miłe upominki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

Niedawno wybraliśmy się niewielką grupą na spacer do ZOO, była piękna pogoda więc zwierzęta chętniej wychodziły ze swoich legowisk. Bardzo nam się podobały piękne akwaria pełne morskich, kolorowych rybek, no i oczywiście małpy, figlarze jakich mało. Cudownie było poczuć się przez moment jak w upalnej Afryce.

Pod koniec maja wybraliśmy się na spacer do pobliskiej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, aby podziwiać piękne ogrody na jej dachu. Ogrody te zajmują ogromną powierzchnię, bo aż 1 hektar i są uważane za jedne z najpiękniejszych i największych w Europie. Zostały otwarte w 2002 roku i mogą oglądać je wszyscy chętni. Nam bardzo się podobały i polecamy zobaczyć tym, którzy jeszcze nie widzieli.

Jak co roku, wychowankowie pod czujnym okiem pani Pedagog, przygotowują kartki dla swoich ukochanych Mam z okazji ich święta. Aż trudno uwierzyć, jakie piękne dzieła wychodzą spod ich rąk, ale w końcu wkładają w prace całe swoje serce. :)

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Jeśli chciałbyś zarobić na swoje potrzeby, zerknij do poniższego poradnika. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plik PDF do pobrania →

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niedawno obchodziliśmy 18-ste urodziny naszego wychowanka Piotra Katyla. Impreza była wspaniała, bo i solenizant wyjątkowy. Piotruś otrzymał dużą świnkę skarbonkę, a w niej "trochę grosza" na nową drogę ku dorosłości. Były też życzenia i prezenty od wielu znakomitych gości oraz mnóstwo słodkości. Piotr jeszcze raz  Ci życzymy dużo szczęścia i radości :)

Od dłuższego czasu, przygotowujemy się do pokazu, który ma być niespodzianką dla naszych przyjaciół pensjonariuszy z DPS-u. Mamy nadzieję, że spodoba im się nasz spektakl z ogniami.