W dniu 24.01.2019 w naszym ośrodku odbył się turniej „dwójek koszykarskich”. W zawodach, uczestniczyło dwanaścioro wychowanków, naszej placówki. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem, walczyli o zwycięstwo. Wielkie gratulacje, należą się wszystkim uczestnikom, a w szczególności drużynie dziewcząt, która dzielnie walczyła w każdym meczu. Dziewczynkom, udało się zwyciężyć jeden mecz.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Kuba Michalak, Mateusz Czajka
2. Filip Łyczba, Jakub Solarski
3. Piotr Katyl, Jakub Solarski
4. Piotr Żelazo, Dominik Bereszka
5. Alicja Lange, Dominika Moszczyńska, Oliwia Gawlik
6. Damian Gawlik, Dawid Pewniak
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!!!!

 

 

 

W mroźny wieczór, wybraliśmy się do Wilanowa, do ogrodu świateł. Przez chwilę mogliśmy się poczuć, jak na Królewskim dworze. Na dziedzińcu powitała nas strzeżona przez orły rozświetlona brama. Mogliśmy przechadzać się pod rozświetlonym tunelem oraz podziwiać pokaz tańczących kolorów do pięknych klasycznych utworów muzycznych.

 

 

 

Już kolejny raz, udało nam się wziąć udział w biegu na 5km dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy szczęśliwi , że przyłożyliśmy się do tej wielkiej akcji charytatywnej. Atmosfera podczas biegu była wspaniała i na pewno, długo będziemy wspominać te piękne chwile. Po biegu, chwilę odpoczęliśmy i  udaliśmy się na pyszną gorącą zupę. 

 

W grudniu, jest taki jeden, wyjątkowy dzień w którym zapominamy o sporach i kłótniach. Jesteśmy weseli i odświętnie ubrani , obchodzimy Wigilię  Bożego Narodzenia. Stoły uginają się od wspaniałych potraw, przygotowanych przez nasze cudowne panie kucharki. No i najważniejsze pod choinką, czekają na wszystkich prezenty od Św. Mikołaja. W tym roku zamiast Jasełek odbył się koncert kolęd . Dzieciaki czytały historię powstania różnych kolęd, a później wspólnie je śpiewaliśmy. Było magicznie , szkoda że Święta szybko mijają na szczęście wspomnienia pozostają.

 

W czwartek grupa niestacjonarna rozpoczęła sezon łyżwiarski :) Dzieciaki i oczywiście wychowawcy świetnie się bawili. Jednak zima ma swoje uroki :)

 

U nas już wszyscy przygotowani do Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz generalnych porządków , ubraliśmy już choinkę i wykonaliśmy świąteczne kartki, ozdoby i prezenty. Świetlica już też, gotowa na święta. Dzięki naszej wspólnej pracy i uprzejmości wspaniałych ludzi pracujących w kwiaciarni "Tereza"  jest u nas pięknie i pachnąco. Niecierpliwie wszyscy czekamy na spotkanie wigilijne no i oczywiście na Św. Mikołaja.

 

Ostatnio, nasi wychowankowie wzięli udział w trzeciej edycji turnieju piłki nożnej o nazwie „Dolna Cup. W turnieju brało udział 10 zespołów z ośrodków wychowawczych orasz szkół specjalnych. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach po 5 drużyn. Nasi chłopcy dzielnie walczyli w każdym meczu, jednak ze względu na dużą różnicę wieku oraz przewagę fizyczną nie byliśmy w stanie nawiązać rywalizacji z większością drużyn. Jako drużyna, odnieśliśmy jednak swój mały sukces. Zwyciężyliśmy pierwszy mecz w historii dwuletnich występów w tymże turnieju, co dało nam dziewiątą lokatę w ostatecznym rozrachunku.
Wielkie gratulacje, dla wszystkich uczestników turnieju za podjętą walkę i serce pozostawione na boisku.
 
 
 
 

W Mikołajki grupa niestacjonarna odwiedziła Centrum Sztuki Współczesnej w ramach projektu "Warszawskie muzea-kultura za rogiem". Wystawy, które zobaczyliśmy wzbudziły duże zainteresowanie, szczególnie że wielu eksponatów można było dotknąć. 

 

W poniedziałek, nasza stołówka zamieniła się w miejsce zlotu Mikołajów. Oj bawili się oni na całego, dzięki d-jejom mogliśmy tańczyć przy największych hitach muzycznych. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów, przecież Mikołaje uwielbiają rywalizacje na wesoło. Najwięcej osób brało udział w przechodzeniu pod specjalnym kijem, ale było wesoło. Mistrzem wyginania okazał się Karol Sudomir. Brawo :) Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej zabawy -  "Tańca na gazecie" oraz  poczęstunku czyli dużej ilości słodyczy :)

29 listopada obchodziliśmy w świetlicy 16 urodziny Pawła. Był pyszny tort, prezent i życzenia. 

We wtorek wybraliśmy się do Łazienek Królewskich , do Pałacu na wodzie, aby poznać miejsce w którym odbywały się słynne obiady czwartkowe. Letnia rezydencja Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zrobiła na nas duże wrażenie. Szczególnie podobała nam się sala balowa i słynna jadalnia , do której król zapraszał samych mężczyzn na rozmowy o sztuce, nauce i literaturze. Dowiedzieliśmy się również , że podczas II wojny światowej hitlerowcy dewastowali Pałac , część obrazów wywieźli do Niemiec. 

 

W poniedziałek odbył się finał gry w warcaby. Zwycięzcami okazali się:   1  miejsce - Bartek Sadoch  2  miejsce -  Michał Sadoch  3 miejsce -  Piotr Katyl

W  rozgrywkach wzięło udział 7 wychowanków. Wszyscy dzielnie walczyli o puchar najlepszego gracza turnieju. Nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy gracze. Gratulujemy :)

 

 

 

W środę 21 listopada, odbyła się uroczystość 80 - lecia "Domu przy Rynku". Impreza jubileuszowa miała miejsce w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Były wzruszające wspomnienia byłych wychowanków; niektórzy przybyli do nas ze swoimi dziećmi. Swoją pracę w ośrodku wspominali również byli pedagodzy. Głos zabrali też przedstawiciele organu prowadzącego naszą placówkę, pogratulowali nam okrągłej rocznicy istnienia "Domu przy Rynku" . Mogliśmy obejrzeć wspaniałą prezentacje o naszym ośrodku, jego ciekawą historię oraz to, co przez tyle lat się u nas działo - oczywiście w dużym skrócie. Podczas części artystycznej, mogliśmy podziwiać talenty muzyczne i taneczne naszych obecnych i byłych wychowanków. Kadra Pedagogiczna również przygotowała występ niespodziankę: zaśpiewała utwór Alicji Majewskiej  "To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę..."

Po uroczystości, wszyscy udali się na przyjęcie, na którym mogli skosztować pysznego tortu oraz innych smakołyków. Impreza zakończyła się symbolicznym wkopaniem drzewa, przed naszym ośrodkiem. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym ważnym dla nas dniu.  

 

W piątek odwiedziliśmy  Muzeum Polin. Gościliśmy na wystawie " W Polsce Króla Maciusia. 100 lecie odzyskania niepodległości", gdzie pani przewodnik zapoznała nas z losami 10-letniego króla Maciusia. Następnie braliśmy udział w warsztatach, dzięki którym poznaliśmy nie tylko kawałek historii Polski, ale również mogliśmy zobaczyć, że sprawowanie władzy wcale nie jest łatwe.

Wszystkim dzieciakom, najbardziej podobała się możliwość posiedzenia na tronie oraz przebierania się w różne stroje.

 

 
11 listopada Ala i Kuba wraz z wychowawcą wzięli udział w 30 Biegu Niepodległości. W ten sposób wraz z innymi uczestnikami biegu, uczcili 100 lat niepodległej ojczyzny. Dla naszych wychowanków, był to pierwszy start na dystansie 10 kilometrów. Do mety dotarli cali, zdrowi i w świetnych humorach. Szczególne gratulacje należą się Ali, która w swoim debiucie na tym dystansie uzyskała bardzo dobry czas. Obojgu życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów sportowych.