" Jest taki dzień, Bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory" - słowa tej piosenki zawsze ocieplają nasze serca w ten magiczny, świąteczny czas. Mimo, że Święta w tym roku nie są takie jak zawsze, bo ogranicza nas pandemia, to i tak staraliśmy się, aby atmosfera tego cudownego, radosnego czasu świątecznego zapanowała w naszym ośrodku. Dzieci pisały listy do Św. Mikołaja, ubierały choinkę i robiły porządki świąteczne. Później wprawdzie nie wszyscy razem, tak jak to było zawsze, tylko w swoich grupach cieszyliśmy się z tego, że odwiedził nas Mikołaj, oczywiście z prezentami, wspólnie kolędowaliśmy i smakowaliśmy pyszne wigilijne potrawy. 

W środę chłopcy z naszej placówki wzięli udział, w turnieju piłki nożnej Dolna Cup. Ten turniej był dla nas wyjątkowo udany, ponieważ po  niepowodzeniach z dwóch poprzednich lat, gdzie nie zajmowaliśmy zbyt wysokich lokat, w bieżących rozgrywkach zajęliśmy II miejsce. Mamy nadzieję że ten sukces będzie dla naszych wychowanków zachętą do jeszcze lepszej pracy, aby w kolejnej edycji stanąć na najwyższym stopniu podium. Ogromne gratulacje dla chłopców za ich zaangażowanie i wolę walki.

W czwartek skorzystaliśmy z zaproszenia p. Artura Kutyłowskiego z firmy Bulder Bar i wybraliśmy się na ściankę wspinaczkową przy ul. Dereniowej w Warszawie. Mieliśmy okazję wypróbować siłę swoich ramion, było super. Na pewno jeszcze się tam wybierzemy.

Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 8 grudnia 2020 roku zmarła Pani Bogumiła Krawczyk - długoletni wychowawca Ośrodka. Pracowała w placówce nieprzerwanie 34 lata, kształcąc kolejne pokolenia młodzieży. Dla wychowanków była zawsze serdeczna, ciepła i z  ogromną życzliwością rozwiązywała napotykane trudności. Współpracowników darzyła szacunkiem, empatią, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Była bardzo cenioną osobą.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrektor, pracownicy oraz wychowankowie Domu Przy Rynku.

8 grudnia br. (on-line) odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie"- warszawska Starówka zorganizowany w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, zdalne nauczanie, w projekcie udział wzięły dwie placówki- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy Dom przy Rynku.

Jury konkursu wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!

Ostatnio wzięliśmy udział w V Wojewódzkim konkursie "Mazury Jesienią". Spośród 200 nadesłanych prac, jury wyłoniło najlepsze. Wśród nich, znalazła się praca naszego wychowanka -Piotra Katyla. Gratulujemy !

W środę na gliniankach w Zielonce próbowaliśmy swoich sił w morsowaniu. Dzień był słoneczny a woda bardzo zima (około 4 st. C). Byli śmiałkowie, którzy zanurzyli się po szyję lub po pachy i dzielnie wytrzymali w wodzie przez kilka minut. Nie wszystkim jednak udało się zamorsować. Zabawa była super i planujemy kolejne morsowanie przed świętami.

Jesteśmy grupą "Widzialnej Ręki" . Staramy się pomagać innym w miarę naszych możliwości. Sporządziliśmy paczkę dla dwóch chłopców potrzebujących pomocy. Mamy nadzieję, że bardzo się ucieszą. Fajne jest pomaganie innym.

Twórczo wykorzystujemy wolny czas, dziś walka z igłą. Po pokonaniu początkowych trudności związanych z nawlekaniem igły i wiązaniem supełka na końcu nitki, uszyliśmy maseczki ochronne. W środę dostarczyliśmy je w ramach prezentu do Domu Pomocy Społecznej.

 

Ostatnio dużo spacerujemy, szczególnie wieczorami. Warszawa wtedy pustoszeje, ale jest tak pięknie oświetlona, że mamy co podziwiać. Nasz Ośrodek mieści się w samym sercu stolicy, więc do urokliwych miejsc mamy blisko. Już zawieszono dekoracje świąteczne, wiec kolejny spacer przed nami.

Ze względu na sytuację pandemiczną w naszym kraju, od marca nie możemy odwiedzać naszych przyjaciół - mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Bardzo nam ich brakuje, na razie jednak muszą nam wystarczyć spotkania online. Dla tych, których choroba uwięziła w pokojach przygotowaliśmy plakat, który przypomni, że cały czas o nich myślimy. Powiesiliśmy plakat na ogrodzeniu, wiemy, że mieszkańcy domu bardzo się ucieszyli.

We wtorek wybraliśmy się na spacer szlakiem miejsc pamięci narodowej na Starym Mieście. Korzystaliśmy z aplikacji "Pamięć Miasta " zaprojektowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. W każdym wybranym miejscu zapaliliśmy znicz i poznaliśmy historię upamiętnionych wydarzeń.

 

Dzień pluszowego misia, zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, przypada on 25 listopada czyli tuż, tuż. Pluszowy miś - ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto i z tej okazji dzieciaki z panią Dyrektor rozpoczęły wielkie szycie. Każdy, kto miał ochotę mógł uszyć swojego misia i wszyscy mieli dużo frajdy z tego, że stali się twórcami własnoręcznie wykonanych misiów.

Jak dobrze, że w tym trudnym czasie pandemii mamy możliwość korzystania z boiska. Na szczęście jest dobrze oświetlone więc możemy grywać wieczorami. W środę rozegraliśmy kilka dobrych meczów. Emocje były niesamowite więc od razu zrobiło nam się gorąco. 

W ramach zajęć kulinarnych w piątek pod okiem pani Karoliny staliśmy się na moment kucharzami. Uczyliśmy się jak zrobić dobrą pizzę i jakie składniki można do niej dodać. Mieliśmy dużo frajdy z przygotowywania tej uczty, ale najlepsze było to , że później mogliśmy wspólnie się nią delektować.