Kolejne spotkanie "Paszportu  do sztuki". Tym razem w Łazienkach Królewskich. Dlaczego łazienki, jak dawno to było, jak mieszkał król...? Zaraz się wszystkiego dowiemy

 

We wtorek odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego, wychowankowie którzy wyróżniali się swoim zachowaniem , zaangażowaniem w życie ośrodka, zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrodzeni zostali również najlepsi czytelnicy i Ci, którzy działali przez cały rok w wolontariacie. Wychowankowie u których nastąpiła największa pozytywna zmiana w zachowaniu i nauce zostali również docenieni . Gratulujemy wszystkim nagrodzonym ! Na koniec uroczystości wszyscy wybraliśmy się na spacer i lody. W ten upalny dzień, były doskonałym orzeźwieniem.

 

W dniu 6 czerwca odbyło się X Dyktando Międzyośrodkowe. W dyktandzie wzięli udział uczniowie z czterech placówek. Zwycięzcami zostali:
 I miejsce zajął Adrian Pawłowski, wychowanek MOS-u Nr 7, mieszczącego się przy ulicy Osowskiej 81. Adrian popełnił tylko 1 błąd ortograficzny:-)
 II miejsce – Konrad Żbikowski ze Szkoły Podstawowej Nr 394, znajdującej się na ul. Gandhiego 13
 III miejsce – Ania Wojcieszak z MOS-u Nr 6, na Brożka.
Wszystkim zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Jeśli macie ochotę się sprawdzić, poniżej znajdziecie treść dyktanda konkursowego:

 

To już XV majowa edycja największego biegu sztafetowego w Polsce- EKIDEN, a nasz udział jako wolontariuszy pierwszy. I od razu pełen wyzwań. W nieprzerwanych strugach deszczu młodzież z naszej placówki obsługiwała  strefę  zmian
 (start- meta). Przemoknięci do suchej nitki - wytrwaliśmy! Szczególne brawa dla Mikołaja.
Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania.

W środę, wybraliśmy się z naszą  panią Dyrektor, na uroczyste zakończenie kursu - Technik Informatyk w Centrum Kształcenia Praktycznego. Nasi wychowankowie Alicja Lange, Mateusz Surowiec, Michał Sadoch, Kuba Michalak i Adrian Dąbrowski, ukończyli kurs i odebrali zaświadczenia. Gratulujemy Wam sukcesu !!!

W poniedziałek wyruszyliśmy wszyscy do Parku Leśnego Młociny, aby świętować Dzień Dziecka. Pogoda i humory nam dopisywały, było dużo śmiechu i zabawy. Wychowawcy, przygotowali konkursy i różne zadania sportowe. Rywalizacja była duża, ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Na koniec było ognisko, kiełbaski i dużo słodyczy. Oby więcej takich wesołych dni :)

 

 Nie ma to, jak miłe zakończenie tygodnia czyli spotkanie z okazji imienin pani Dyrektor Eweliny Roślik - Gwara. Jeszcze raz, życzymy wszystkiego najlepszego i dużo sukcesów w pracy.

Wspólnie z mieszkańcami Domu pomocy Społecznej występowaliśmy na scenie XX Przeglądu Twórczości Domów Pomocy Społecznej. Inscenizowaliśmy sceny z wiersza Jana Brzechwy -"Pchła Szachrajka". Przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami. Artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W spektaklu, tytułowa pchła sama zjada wszystkie rurki z kremem. Dlatego, na spotkaniu podsumowującym nasz występ, częstowaliśmy rurkami,  wszystkich uczestników projektu.

 

Po raz kolejny w naszej placówce odbył się turniej tenisa stołowego. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, z tytułu ilości zgłoszonych uczestników.  W zawodach wzięło udział 21 osób, byli to zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, a zawodnicy i zawodniczki reprezentowali dość wyrównany wysoki poziom umiejętności. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Jakub Solarski
II miejsce – Piotr Katyl
III miejsce – Kuba Michalak
IV miejsce  - Alicja Lange
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!!!
 
 

W środę w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 6, odbyła się I edycja turnieju w warcaby. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć, a dokładnie Bartka , Michała i Dawida, którzy lubią grać w warcaby i często w ośrodku spędzają czas grając ze sobą. Teraz mieli okazję spróbować swoich sił z wychowankami z innych szkół. Była duża konkurencja, walka o pierwsze miejsce trwała długo, były nawet dwie dogrywki. Jesteśmy dumni, bo przedstawiciel naszego ośrodka Bartek Sadoch zdobył 3 miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom :)

 

 

 
Szanowni Rodzice
w związku z tragicznym zdarzeniem, które miało miejsce w jednej z warszawskich szkół informuję, że w dniu 21 maja (wtorek) 2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się nadzwyczajne spotkanie, podczas którego zostaną przedstawione obowiązujące w Ośrodku procedury bezpieczeństwa oraz osoby  i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających porady psychologicznej, pedagogicznej i wychowawczej.
Bardzo proszę o potraktowanie sprawy jako ważnej. Uważam, że oddając dzieci pod naszą opiekę musicie czuć się Państwo pewni, że zostaną one otoczone właściwą opieką, dbałością i troską. Bardzo zależy mi na Państwa wsparciu i obecności w celu wypracowania wspólnych ustaleń.
 
                                                                            Serdecznie zapraszam

                                                                            Dyrektor
                                                                            Specjalnego Ośrodka Wychowawczego
                                                                           „Dom przy Rynku "     
                                                                            Ewelina Roślik-Gwara

Co tydzień w ramach wolontariatu, spotykamy się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wójtowskiej. Staramy się, aby te spotkania były przyjemnością dla nas wszystkich. Odwiedzamy także tych mieszkańców, którzy nie opuszczają swoich pokoi. Mamy nadzieję, że udaje nam się wnieść w ich życie choć trochę uśmiechu, poprzez czytanie i rozmowy.

3 maja, nasi wychowankowie, Alicja Lange i Kuba Michalak oraz jego mama wzięli udział w Biegu Flagi. Gratulujemy !!!

Dziś, rozpoczęły się egzaminy Gimnazjalne, będą trwały do piątku. W poniedziałek 15.04. ósmoklasiści, napiszą swój ważny egzamin. Testy dla ósmoklasistów będą odbywały się również przez trzy dni. Życzymy Wam powodzenia, sprzyjających pytań i celnych odpowiedzi oraz jak najmniej stresu !!!

W związku z rozpoczętym strajkiem nauczycieli w dniu 08.04. podajemy najważniejsze informacje dla wszystkich zainteresowanych.

1. Lista placówek, które przystąpiły do strajku i placówek, które nie przystąpiły do strajku

Wyszukiwarka pozwala na uzyskanie informacji, czy dana szkoła deklaruje przystąpienie do strajku. W pole „Nazwa szkoły lub przedszkola” lub „Adres szkoły lub przedszkola” należy wpisać odpowiednio nazwę lub adres. W miarę wpisywania, system podpowiada listę szkół, spełniających podane kryterium. Aby uzyskać informacje, należy kliknąć szukaną pozycję na liście.

 

2. Drogi Rodzicu, przypominamy, że jeśli Twoja szkoła jest na liście strajkujących nie oznacza to jeszcze, że od 8 kwietnia będzie zamknięta, ale niestety musisz się liczyć i z tym rozwiązaniem.

 

3. Kontakt telefoniczny – informacja na temat strajku

Drodzy Rodzice, w związku z planowanym strajkiem nauczycieli publikujemy w załączniku wykaz telefonów do pracowników wydziałów oświaty w dzielnicach, którzy będą udzielali informacji na temat organizacji pracy szkół i przedszkoli w trakcie strajku.

 

4. Bezpłatna oferta zajęć – wyszukiwarka

Bezpłatna oferta przygotowana przez instytucje Miasta st. Warszawy m.in.: domy kultury, biblioteki, czytelnie, ośrodki sportu i rekreacji, w których będzie można spędzić czas z dzieckiem, jeżeli szkoła lub przedszkole będzie zamknięte. Umożliwiamy skorzystanie z miejskich obiektów, oferujemy atrakcje z udziałem instruktorów i trenerów. Ośrodki nie zapewniają opieki, dlatego też zapraszamy z rodzicami/opiekunami. Wyszukaj, zadzwoń i przyjdź. Zapraszamy.

 

5. Straż Miejska – bezpłatna oferta zajęć dla uczniów ze szkół, w których planowany jest strajk nauczycieli

 

 

6. Komunikat 27.03.2019 r. .........................................

Poniżej publikujemy informacje dla rodziców w związku z planowanym strajkiem.

 

7. Warszawa przygotowuje się do strajku nauczycieli

We wtorek, 26 marca było kolejne posiedzenie warszawskiego sztabu kryzysowego powołanego w związku z planowanym strajkiem nauczycieli.

 

8. Sztab kryzysowy w związku z planowanym strajkiem nauczycieli

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, powołał sztab kryzysowy w związku z planowanym strajkiem nauczycieli w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych. Planowany strajk to wynik fiaska rozmów Ministerstwa Edukacji Narodowej z oświatowcami.