Jesteś tutaj » Strona Główna » Adopcja zwierzaka z Warszawskiego ZOO

Adopcja zwierzaka z Warszawskiego ZOO

Adopcja leniwca z Warszawskiego ZOO

HURRA !!! MAMY SWOJE ZWIERZĄTKO !!! ADOPTOWALIŚMY LENIWCA!!!

Z dumą informujemy, że przy współpracy z Fundacją Panda wychowankowie, pedagodzy oraz pracownicy administracji i obsługi naszego Ośrodka zdecydowali się na adopcję samicy leniwca z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, której w naturalnych warunkach zagraża wyginięcie spowodowane wycinaniem brazylijskich lasów równikowych.

Wybór zwierzęcia do adopcji nie był przypadkowy, leniwce to bardzo intrygujące zwierzęta, którym większość z Nas zazdrości trybu życia. Cały dzień spędzają prawie nieruchomo, wisząc na gałęziach drzew do góry nogami. Potrafią obracać głowę prawie dookoła siebie, nie poruszając reszty ciała – wychowawcy będą się tego pilnie uczyć, aby widzieć wszystko i mieć oczy dookoła głowy. Leniwce to łagodne zwierzęta, a ich futro składa się z grubych, ostrych włosków, które jest kamuflażem chroniącym go przed drapieżnikami. To zupełnie tak jak u nas – często słabi zakładamy pancerz ochronny, bo nie chcemy, aby ktoś nas zranił czy skrzywdził.

Leniwca można odwiedzić w Warszawskim ZOO. Przy jego ogrodzeniu jest umieszczona tabliczka, która informuje wszystkich odwiedzających, że Specjalny Ośrodek Wychowawczy „Dom przy Rynku” go adoptował.

leniwiec - warszawskie zoo

Dzięki naszej adopcji ogród zoologiczny może poprawiać warunki bytowe swoich podopiecznych i uatrakcyjniać ekspozycje. Nasi wychowankowie mają możliwość uczestniczenia w lekcjach edukacyjnych na terenie zoo oraz mogą zwiedzać ogród z przewodnikiem. Poszerzają swoją wiedzę i uczą się empatii do zwierząt.

Pomagać można na wiele sposobów. W ciągu całego roku można spotkać podobne wirtualne i realne adopcje. Wspierając schroniska i ośrodki rehabilitacyjne dla dzikich zwierząt pomagamy naszym braciom mniejszym.

Działajmy dalej !

dyplom z warszawskiego zoo